MeniuAugalai pionieriaiParodos ir renginiaiLankytojams

Atidaroma ketvirtoji „Takių kūnų“ parodų ciklo dalis

2022-08-23 | Atnaujinta: 2022-08-23

Buvusiame laive-žemkasėje „Nemuno7“ atidaroma ketvirtoji parodų ciklo „Takūs kūnai“ dalis „Agentai“. Joje pristatomas menininkės Anastasios Sosunovos kūrinys. Parodos atidarymas rugpjūčio 26 d. 17 val.

Jau priešpaskutinė šį sezoną paroda žemkasėje kviečia šiek tiek ironiškam žvilgsniui į kartais galbūt aklą tradicijų laikymąsi, Lietuvos liaudies meno istoriją ir karantino priemonių poveikį kūrybiškumui.

Anastasios Sosunovos video kūrinys „Agentai“ buvo kuriamas 2020 m. pavasarį, kurį, kaip ir visas pasaulis, Lietuvoje pasitikome griežtame karantine. Vis iš naujo lankydama ir filmuodama viešosiose erdvėse esančias tradicines iš medžio drožtas skulptūras su tam regionui būdingais motyvais, menininkė stebi, kaip miškuose ir parkuose spontaniškai atsiranda lankytojų sukurtas liaudies menas ir laikinos struktūros.

Tyrinėdama liaudies meno atgimimo ir vietinio kūrybiškumo apraiškas, kūrinio protagonistė užmezga dialogą su medžio drožėju, su kuriuo dalinasi savo įtarimais dėl skulptūrų autorystės bei bando sužinoti, kas slypi už visų šių etninės vaizdinijos ir mitų atkūrimo iniciatyvų. Besikalbėdami apie tai, ar autorystę įmanoma paskleisti po ištisą virtinę artefaktų, naudojamų mūsų sumanymams realizuoti, automobilyje sėdintys pašnekovai tyko veiksmo vietoje pasirodant „agento“.

Savo tarpdisciplininėje meno praktikoje Anastasia Sosunova (g. 1993 m. Visagine) pasitelkia videomeną, instaliaciją, skulptūrą, grafiką ir tekstus. Naudodama asmenines istorijas, vietas įrėminančius vaizdus bei subtilius materialius gestus, kuriuos žmonės palieka savo gyvenamoje aplinkoje, autorė kuria platesnes istorijas apie ateities bendruomenes ir tapatybes. Jos darbai neseniai buvo pristatyti SixtyEight Art Institute Kopenhagoje (2022); Brittos Rettberg galerijoje Miunchene; Screens Series programoje New Museum, Niujorke; Prospectif Cinéma programoje Centre Pompidou, Paryžiuje; 14-oje Baltijos Trienalėje Vilniuje (2021); 2-oje Rygos tarptautinėje šiuolaikinio meno bienalėje (2020), bienalės „Manifesta 13“ parodoje „Double Exposure / Roots to Routes“ Marselyje (2020), meno bienalės „Wrong“ parodoje „The Vampire Squad from Hell“ (2019) ir kitur.

Parodų ciklo „Takūs kūnai“ kuratorius – Valentinas Klimašauskas.

„Nemuno7“ yra „Kaunas ir Kauno rajonas – Europos kultūros sostinė 2022“ programos dalis.

Parodos lankymas atidarymo dieną (rugpjūčio 26 d. 17–20 val.) – nemokamas.

Paroda veiks iki 2022 rugsėjo 21 d. žemkasėje „Nemuno7“, Zapyškyje.

Išsamiau apie parodų ciklą „Takūs kūnai“ skaitykite čia

Paroda „Takūs kūnai. Agentai“ veikia „Nemuno7“ darbo valandomis:

Antradieniais – penktadieniais 16:00-20:00

Šeštadieniais – sekmadieniais 12:00-20:00 Bilietai čia

VI - VII 12:00 - 20:00 /

Naujienlaiškis

Kaunas 2022
Informuojame, kad siekiant užtikrinti geriausią patirtį lankantis www.nemuno7.lt svetainėje yra naudojami slapukai. Jeigu nepageidaujate naudotis atitinkamų slapukų funkcijomis, tuomet paspauskite "Uždaryti". Slapukų politika (1.8.2)
×