Koncertai
2024 koncertai
Nemuno7 sezono uždarymas – kartu su SIELA ir BEISSOUL & EINIUS
Rugsėjo 14 d. [šeštadienį] 20:00 val.
Rugsėjo 14 d. [šeštadienį] 20:00 val. ant Kultūros laivo-žemkasės „Nemuno7“ scenos pasirodys ypatingos muzikinės grupės – alternatyvaus roko legenda SIELA ir unikalieji BEISSOUL & EINIUS. Atvykite užbaigti trečiąjį sezoną kartu su mumis.
SIELA – kitais metais 35 metų gimtadienį švenčianti garsiausia Lietuvos tamsios alternatyvios roko muzikos grupių. Grupė su vokalistu ir dainų kūrėju Aureliju Sirgedu priešakyje yra išleidusi daugiau nei dešimt albumų, dalyvavusi gausybėje festivalių Lietuvoje ir už Lietuvos ribų. Grupė per savo karjerą surengusi apie 500 koncertų, tame tarpe Belgijoje, Olandijoje, Latvijoje ir vienuose svarbiausių tamsaus roko žanro renginiuose „Wave Gotik Treffen“ Vokietijoje bei „Castle Party“ Lenkijoje. Grupės kūrinius yra perdainavę Andrius Mamontovas, IR, Nojus, „Lemon Joy“, „Mano juodoji sesuo“, „Flamingo“, „Thundertale“ ir kiti atlikėjai. Grupės sudėtis ne sykį keitėsi, bet prie jos vairo išlieka savito balso dainininkas ir gilių tekstų kūrėjas Aurelijus Sirgedas, dažnai dirbantis ir prodiuseriu, su tokiais „madingais“ atlikėjais kaip Migloko, Golden Parazyth, Alina Orlova, kt.
https://www.facebook.com/sielaband
BEISSOUL & EINIUS – elektroninės muzikos, meno ir dizaino duetas. Ypatinga charizma, plastika, hipnotizuojanti elektroninė muzika ir unikalūs kostiumai kiekvieną jų pasirodymą verčia fenomenaliu. Kiekvieną kartą jie – sensacija, nesustojanti eksperimentuoti garsu, šokiu ir įvaizdžiais – dėl to vieną kartą juos išgirdus ir pamačius gyvai, norisi dar ir dar. Mados žurnalai „Beissoul & Einius“ pristato kaip stiliaus ikonas, o Lietuvos publika nekantraudama laukia kiekvieno jų koncerto. Duetas prigriebė ne vieną Lietuvos metų elektroninės muzikos atlikėjo apdovanojimą, yra nuolatiniai nominantai ir nugalėtojai, jau spėję sėkmingai pasirodyti „Europavox“ (Prancūzija), Talino muzikos savaitėje (Estija) ir „Eurosonic“ (Nyderlandai) ir kituose festivaliuose.
2024 metų koncertai
Nemuno7 vasaros koncertas – su SKAMP ir Elnio Rago Miškas
Liepos 20 d. 20:30
ELNIO RAGO MIŠKAS – nuo 2016 metų kuriantis kolektyvas, derinantis psichodelikos ir post rock’o garsus. Grupės kūryboje susipina skirtingi žanrai, taip sukurdami įvairų ir unikalų garsinį pasaulį, kuriame tekstai meistriškai apžaidžia vienas kitą. Niekada nežinai, koks mus grupės skambesys, nes kiekvieną kartą jie suranda kažką naujo. Todėl belieka tik priimti ir mėgautis tuo, ką girdi.
Elnio Rago Miškas savo kūrybiniame bagaže turi tris studijinius albumus – „Šamano Duktė“ (2018), ,,A Downbeat Dream” (2021) ir EP ,,Daugiau šviesos” (2023).
Grupės nariai: Žilvinas Žalias Ališauskas – vokalas, gitara; Šarūnas Vaičiulis – gitara, back vokalas; Linas Ramanauskas – bosinė gitara; Bogdan Čikarda – būgnai.
https://www.facebook.com/elnioragomiskas/
https://www.instagram.com/elnioragomiskas/
https://www.youtube.com/channel/UCSP1-Fc94L0-2WZHYLvja7A
https://open.spotify.com/artist/1oOGDuBkp34h40dqGkUhWZ?si=IqPsrFSuQ4uhrpzIwoI4UA
Grupės SKAMP pristatinėti nereikia niekam – tai viena ryškiausių Lietuvos muzikinės scenos grupių, nuo 1998-ųjų stebinanti klausytojus savo išskirtiniu talentu, unikalia kūryba ir energija. Grupės nariai – Erica Jennings, Vilius Alesius ir Victoras Diawara – ne tik sujungia pop, rock ir hip-hop stilius, bet ir nuolat eksperimentuoja, kurdami išskirtinę muziką, kuri artima įvairaus amžiaus klausytojams.
Per savo muzikinę karjerą, išleidę daugybę hitų, tokių kaip „Summertime“, „You Got Style“, SKAMP sulaukė pripažinimo ir klausytojų meilės bei jų kūriniai tapo neatsiejama Lietuvos muzikinės kultūros dalimi.
SKAMP koncertai yra tikra energijos bomba, visada uždeganti publiką – jų muzika ir charizma sukuria tokią atmosferą, kurioje sunku likti abejingu. Pasiruoškite nepamirštamam vakarui su grupe, kuri žada ne tik nuostabią muziką, emocijų dozę, bet ir naują skambesį
https://www.youtube.com/@SKAMPMUSIC
https://www.facebook.com/skampmusic
„Nemuno7“ trečiojo sezono ATIDARYMAS kartu su Samanta ir TEN WALLS!
Gegužės 18 d. 19:30
Daugelis žmonių turi savo dienos citatas, SAMANTA turi savo gyvenimo citatą – ELEKTRONINĖ MUZIKA. Tai jos meilė, aistra, religija ir stiprus DNR. Elektronine muzika SAMANTA susidomėjo būdama vos 12 metų. Pirmieji didžėjaus pasirodymai mokyklos diskotekose suteikė jai pasitikėjimo. Ji mokėsi, grojo privačiuose vakarėliuose, o 2014 m. įspūdinga muzikinė kelionė ją atvedė į „BURN Residency DJ“ konkursą, kuriame tarp geriausių Baltijos šalių didžėjų ji užėmė 4 vietą. Po metų įtempto darbo SAMANTA tapo „BURN Residency 2015“ konkurso nugalėtoja, nurungusi daugiau nei 7000 kitų dalyvių iš 133 šalių. Pagauta sėkmė SAMANTĄ atvedė į sceną, kurią dalinosi su visa gausybe pasaulio žvaigždžių visame pasaulyje. 2017 m. išleido EP „Abandon“, kuris sulaukė didelio pripažinimo. 2020 m. pasirodė su kūriniu „Hello“, pademonstruodama, kad technologijos gali būti ritmingai, užburiančiai ir išjudinančiai emocionalios.
Neabejokite, SAMANTA pasiruošusi savo ritmais sukelti tikrą revoliuciją, žinodama, kad kai esi tikras, ką nori veikti visą likusį gyvenimą, stengiesi kaip įmanoma geriau.
Marijus Adomaitis, geriau žinomas sceniniais vardais Mario Basanov ir „Ten Walls“, yra žymus muzikos prodiuseris, dirbantis su daugeliu geriausių šalies atlikėjų. 2014 m. jo kūrinys „Walking with Elephants“ pasiekė nacionalinės Didžiosios Britanijos radijo stoties „BBC Radio 1“ grojamiausių kūrinių pirmąjį dešimtuką ir užėmė 2-ąją vietą šios šalies muzikos topuose. Pasaulinio pripažinimo sulaukęs atlikėjas Zapyškyje pasiruošęs užkurti stiprų vakarėlį – renginio metu pristatys naują programą, kurioje ne tik išgirsite lauktus šedevrus, bet ir dar neišleistus ir niekur negirdėtus kūrinius.
2023 metų koncertų ciklo „Atviros tėkmės“ renginiai
Nemuno7 | Atviros tėkmės #1 | PAULIUS KILBAUSKAS
Gegužės 27 d. 22:30 – Naujo sezono atidarymas
Paulius Kilbauskas garsėja novatorišku garso dizainu ir užburiančiais gyvais pasirodymais, kuriuose sklandžiai susilieja akustinės elektronikos ir ambientinės muzikos elementai. Paulius Kilbauskas – filmų, teatro ir medijos kompozitorius. Tokių projektų kaip „Empti“, „Overtone“, „Bango Collective“, „Dublicate“, „Amberscope“ autorius ir bendraautorius. Duete „The Bus“ kartu su Domu Strupinsku už muziką I. Jonyno filmui „Lošėjas“ pelnė Sidabrinę gervę, o filmui „Sasha was here“ su Vygintu Kisevičiumi kurtas garso takelis buvo nominuotas Obanjė kino festivalyje [Aubagne film festival, Prancūzija]. Atidarymo vakarą kompozitorius pristatys specialiai „Nemuno7“ atidarymui sukurtus savo kūrinius, kuriuos lydės hipnotizuojantys šviesos efektai, per garsą ir šviesą nukelsiantys į kelionę po vandens pasaulį.
https://pauliuskilbauskas.bandcamp.com/
Nemuno7 | Atviros tėkmės #2 | GIRIŲ DVASIOS, MARTYNAS BARANAUSKAS
Birželio 2 d. 20:30 val. „Nemuno7“ scenoje užburiančią muzikinę kelionę pradeda elektroninės muzikos atlikėjai Martynas Baranauskas ir Evaldo Azbukauskas aka Girių dvasios.
Martynas Baranauskas, nakties prisisunkusios muzikos kolekcionierius, savo kūryba kreipiasi į kūną ir ramybe paverčia judesiu, statiką verčia dinamika. Įvairialypėje downtempo, minimal ir įvairių formų techno paletėje Baranauskas be baimės jungia subtilius, bet brutalius lūžius, lengvai sujungdamas ambient, lietuviško folkloro ir ledinio elektro elementus. Baranauskas kuria erdvę skirtą tiems, kuriuos galima pažinti tamsoje ir šešėliuose.
https://www.pakartot.lt/alias/martynas-baranauskas
Scenoje nuo 2009 m. žinomas vardas „Girių dvasios” – talentingo kūrėjo Evaldo Azbukausko užburiantis elektroninės muzikos projektas, liudijantis Lietuvos gamtos, miškų ir senosios baltų kultūros žavesį. E. Azbukauskas meistriškai įaudžia lietuviško folkloro skambesį į šiuolaikinės dub techno muzikos gobeleną, siūlydamas unikalią mistinę garsų kelionę paslėptais ir kerinčiais takais, vedančiais gilyn į senovės dvasines girias.
https://giriudvasios.bandcamp.com/
Nemuno7 | Atviros tėkmės #3 | VĖJOPATIS
Birželio 3 d. 11:00 val. „Nemuno7“ scenoje dieną pradeda svečiai „Vėjopatis” iš Vilniaus.
Už „Vėjopatis” pavadinimo slepiasi vilnietis Nikolajus Polujanovas, pajūrio bei vėjo dievybės vardą pasirinkęs įprasminti pulsuojančios muzikos srovėms. Šio įsimintino pavadinimo autorius pasakoja garsinę istoriją, kurioje ryškus dub/techno, elektroniniai tyrinėjimai susilieja su nostalgiškais vaizdiniais, svajingais etno fragmentais. Nuo 2011 veikiantis projektas „Vėjopatis” yra vienas lietuviškos leidyklos „Cold Tear Records“ rezidentų, muzikinį reljefą formuojantis savita stilistika. „Vėjopatis” kompozicijos, įsišaknijusios abstrakčiuose platumose, palieka daug erdvės mintims, savęs pažinimui ir nesuvaržytam šokiui. Etno muzikos harmonijos skamba sujungdamos praeitį su dabartimi, kviesdamos klausytojus pasinerti į intymią patirtį, kuri atsiskleidžia su kiekviena nata. Melodijų persidengimas, folkloro susipinimas su dabarties akimirka, sukuria pažįstamą ir kartu naują sintezę. „Vėjopatis” kviečia mus leistis į garsus, kviečiančius mus priimti nežemišką praeities ir dabarties žavesį.
https://soundcloud.com/vejopatis
Nemuno7 | Atviros tėkmės #4 | NOEMA NOESIS, VĖLIŲ NAMAI
Birželio 16 d. 20:30 val. ant „Nemuno7“ denio – Noema Noesis ir Vėlių namai.
Noema Noesis – vilnietis, muzikos inovacijų specialistas Jurgis Jarašius, kuriantis išlavintą eksperimentinę elektroniką po pseudonimo „noema-noesis“ vėliava, prieš metus išleidęs minialbumą „Luminous“ [kuriame ir Monikazės bei Auren remiksai]. Jus pasitiks tamsūs ir grubūs ritmai, įtraukianti ir nuolat besikeičianti sintezuota atmosfera, krūva laidų ir mirksinčių modulinės technikos lempučių.
https://soundcloud.com/noema-noesis
Vėlių namai – tai post-industrinis, baltų kultūros ir world muzikos tamsiojo folko projektas, kuris buvo sukurtas 2006 m. Prahoje. Muzikoje atsispindi temos kylančios iš baltų kultūros, skirtingų mirties sampratų, vienatvės, karo ir dvasinio pasaulio. „Vėlių namai“ klausytojams leidžia išgirsti tamsesnę prigimties ir egzistencijos pusę. Sielų takais nukeliantis į kitokį pasaulį, apgaubtą rūko ir mistikos. Šį kartą vėlių namai kvies į alternatyvius baltiško bei artimųjų rytų transo šokius, kuriuose atsispindės melodijos iš naujojo albumo.
https://veliunamai.bandcamp.com/
Nemuno7 | Atviros tėkmės #5 | TOMA ČEPAITĖ
5-oji kultūros laivo „Nemuno7“ muzikos ciklo „Atviros tėkmės“ dalis.
Birželio 17 d. 11:00 val. „Nemuno7“ rytiniame koncerte – kompozitorė Toma Čepaitė.
Toma pristato muzikinį projektą „Kanklės Extended”, kuriame visą dėmesį sutelkia dvylikastygėms kanklėms, tyrinėdama instrumentą kaip garso objektą, įsiklausant į instrumento garsines savybes ir galimybes, pasitelkiant įvairias išplėstines grojimo technikas ir netradicines skambesio išgavimo formas, elektroniką. Gyvo pasirodymo metu lieka darug erdvės improvizacijai, paieškoms ir žaisimingumui, tad kviečiame kartu ieškoti savitų garsinių pasaulių ir pažinti, kas slepiasi už folklorinio identiteto ribų. Eksperimentinė, elektroakustinė, gyva improvizacinė muzika – jūsų šeštadienio rytui.
www.facebook.com/tomadeprofundis
Nemuno7 | Atviros tėkmės #6 | PALIEKANT ŽEMĘ, CHEH & G ON THE SAX
Birželio 30 d. 20:30 val. ant „Nemuno7“ denio – Paliekant žemę, Cheh and G on the sax
Pirmą vasaros mėnesį Kultūros laivas „Nemuno7” su džiaugsmu pasitinka su grupe „Paliekant Žemę„, svečiais iš gyvybingo Vilniaus miesto. Šis dinamiškas duetas į Lietuvos muzikos sceną įnešė šviežią ir novatorišką skambesį. Nors jų vardas daug kam yra naujas, lietuviškos scenos sekėjai jau įsiminė ir galimybėmis neabejoja. Elektroakustinės ir etninės muzikos sritis jungiantis duetas eina nuo ritminės elektronikos į dar neištirtą muzikinę teritoriją. Nuoširdžiai kviečiame „Nemuno7” klausytojus prisijungti prie jų garsinės ekspedicijos ir kartu tyrinėti užburiančias garsines erdves, harmoningą elektroninių ir akustinių elementų sintezę, tradicinių melodijų persipinimą su futuristiniais garsovaizdžiais. Būkite pasiruošę pažadinti savo pojūčius ir įžiebti vaizduotę, kai kartu su šiais menininkais iš Vilniaus keliausime po garsinę kelionę.
www.facebook.com/PaliekantZeme/
DJ ir saksofono duetas Cheh and G on the sax muzikinį bendradarbiavimą pradėjo 2011 m. nedideliame festivalyje, surengtame ant sūpynių Kauno Vytauto parke. Cheh, kurio tikrasis vardas yra Abdalla Chahine, veikia kaip muzikantas ir renginių kūrėjas Lietuvoje, Libane ir JAE. Didžiąją savo jaunystės dalį jis praleido glaudžiai bendradarbiaudamas su menininkais, vietos festivaliais ir renginiais, susipažino su daugybe meno išraiškos formų. Cheh muzikiniai pasirodymai pasižymi universalumu, hipnotizuojančiais ritmais ir nuolatine evoliucija, kas jam atvėrė įvairių šalių scenas – jis grojo drauge su tokiais žinomais atlikėjais, kaip Carl Craig, Oshana, Anthea, Sebastian Mullaert, Laurine Frost, Traumer, Nastia, Birdsmakingmachine ir daugeliu kitų. Nors jo dj karjera yra ryškesnė nei jo diskografija, Cheh yra išleidęs ne vieną albumą skaitmeniniu ir vinilo formatu. Cheh kaip menininkas taip pat žinomas savo slapyvardžiais Salah Sadeq, Sache ir Sache.
Giedrius, – saksofonininkas ir fleitininkas, pastaruoju metu vis dažniau pasirodantis elektroninės muzikos kryptyje. Per visą savo muzikinę kelionę Giedrius dalyvavo daugiau nei dešimtyje muzikos grupių ir projektų, tarp kurių – The Soul Cult, The Shoekillers, Skaidrumos, Šilko stygos.
Kaip nepriklausomi atlikėjai, Abdalla ir Giedrius retkarčiais bendradarbiauja įvairiuose muzikiniuose projektuose. „Nemuno7” scenoje duetas pristatys naujausius Abdallos kūrinius ir dj rinkinius, papuoštus improvizuotais saksofono ir fleitos ornamentais.
Nemuno7 | Atviros tėkmės #7 | HEDDA GAMMA
7-oji kultūros laivo „Nemuno7“ muzikos ciklo „Atviros tėkmės“ dalis.
Liepos 1 d. 11:30 val. „Nemuno7“ rytiniame koncerte – Gabijos Gaigalaitės solo projektas HEDDA GAMMA
Hedda Gamma – elektroninės muzikos solo projektas, kuriamas kompozitorės, prodiuserės ir garso menininkės Gabijos Gaigalaitės. Čia ieškoma skirtingų stilistinių krypčių – postminimalizmo, IDM, avantpop ir eksperimentinės muzikos – jungčių. Šio projekto muzikinei raiškai didelė reikšmė tenka balsui ir elektroakustinėms jo skambesio paieškoms, o į savitas tekstūras įsipina nemažai field recording būdu įveiklintos medžiagos, surinktos tiek gimtajame Vilniuje, tiek studijuojant Hagoje, Nyderlanduose.
Koncerto programoje skambės kūriniai iš debiutinio albumo „Digital Poems“ (LP), išleisto 2023 metais. Tai – 10 – ties „skaitmeninių eilėraščių“ rinktinė – dedikacija būties efemeriškumui, grožiui ir nepažinumui. Kinematografinė kelionė per atminties garsovaizdžius, per egzistencines nuojautas, ištirpstančias nostalgijos švelnume, kelionė, vedanti kažkur tarp eilučių, kuriose pagaliau išsigirsta.
hyperfollow.com/heddagamma
Nemuno7 | Atviros tėkmės #8 | GINTAUTAS GASCEVIČIUS-GINC, KEISTA BJAURI ŽUVIS
8-oji tėkmė kultūros laivą „Nemuno7“neš su gausiais perkusiniais garsais.
Liepos 14 d. 20:30 val. „Nemuno7“ koncerte – svečias iš Šiaulių Gintautas Gascevičius-Ginc ir vilniečiai Keista bjauri žuvis.
Pasiruoškite stebėti užburiantį reginį, kai duetas, žinomas kaip „Keista bjauri žuvis„, pasineria į galingos Nemuno upės sroves. Šis neįprastą pavadinimą turintis kolektyvas sujungia programuotojo ir keramikės talentus, sukurdamas nepaprastą meniškumo sintezę.
Trejus su puse metų „Strange Ugly Fish” uoliai tobulino savo amatą, leisdamiesi į paieškas, kad atrastų savo unikalią garsinę tapatybę. Kai jų kompozicijos pradėjo įgauti formą, jie be baimės pristatė savo kūrinius pasauliui ir greitai iškovojo pergalę pradedančiųjų menininkų konkurse „Novus”.
„Strange Ugly Fish” nariai Aistė Kalvelytė (būgnai) ir Julius Čepukėnas (elektronika), garsėjantys savo novatoriškumu, bebaimiškumu ir žanro ribų nepaisymu, yra pasirengę žengti į „Nemuno7” sceną ir pasidalyti savo novatoriška muzikine vizija su klausytojais.
Pasiruoškite būti nustebinti energijos, pulsuojančių būgnų pasažų, įmantriai supintų su sodriais sintezatoriaus garsais ir atmosferiniais niuansais. Jų pasirodymas peržengs paprastos muzikos ribas, užburs jus sklandžiu bendravimu ir užburiančia tėkme, kuri evoliucionuoja su kiekviena akimirka.
www.facebook.com/KeistaBjauriZuvis/
Leiskite pristatyti Gintautą Gascevičių-Ginc, garsų Lietuvos muzikantą, kompozitorių, būgnininką, perkusininką ir garso performansų menininką ir nuo 1988 m. neatsiejamą garsiausios Lietuvos rock grupės „Bix” narį. Gintautas Gascevičius-Ginc meno pasaulyje garsėja dėl savo išskirtinio individualaus stiliaus ir nepaprasto gebėjimo kurti ir atlikti unikalias muzikines patirtis. Sutelkęs dėmesį į erdvę kaip muzikos instrumentą, jis sąmoningai vengia sterilumo ir peržengia paprasto profesionalumo ribas. Vietoj to jis leidžiasi į dar nepažintas sritis, pasitelkdamas muziką, kad sukurtų užburiančius vizualinius ir teatrinius pasaulius, nevaržomus įprastų normų.
Jo kompozicijose netikėtos perkusijos, vokalo ir vaizdų formos užima pagrindinę vietą, todėl atsiranda nepaprastų ir nenumatytų meninių išraiškų. Gintautas Gascevičius-Ginc nepaisydamas taisyklių, savo klausytojams nuolat dovanoja eilę peržengiančias ribas muzikines naujoves.
Gausioje jo karjeroje – daugiau nei 30 albumų, liudijančių jo įvairiapusiškumą ir bendradarbiavimo dvasią. Be darbo su „Bix”, jis savo talentą yra paskolinęs daugeliui kitų gerbiamų grupių, tarp jų Žuvys, Skylė, Archidunda, Empti, Merlin, Gin’Gas, Lainius, Žuvys, Merlin, Laterna, Ambitus, Pilmatis, DaLyvIs, SEL, Kitava, Skylė, Sisters on wire, Trintukas prieš tikrovę.
Pasiruoškite būti sužavėti beribio Gintauto Gascevičiaus-Ginco kūrybiškumo, pasinerti į užburiančius garsus, hipnotizuojančius ritmus ir išraiškingus vaizdus, kuriuos jis be vargo sujungia ir plečia muzikos išraiškos ribas.
www.gascevicius.com/
Nemuno7 | Atviros tėkmės #9 | TAMSAULĖ
Liepos 15 d. 11:30 val. „Nemuno7“ rytiniame koncerte – Tamsaulė.
Tamsaulė – atmosferinės, lėtos šokių muzikos kūrėja, kurios darbuose persilieja autorinės ir liaudies dainos, alternatyvioji elektronika ir erdvūs garsų ūkai.
Autorė yra dirbusi su įvairiais muzikos stiliais (nuo folkloro, džiazo, klasikinių fortepijono kūrinių iki visiškos eksperimentikos), jos kūrybinis spektras – įvairiaspalvis, tačiau visuomet reaguojantis į tas vietas, kuriose ta muzika skamba.
Tamsaulės kūriniai skamba LRT radijo bangomis, koncertuoja įvairiuose Lietuvos ir užsienio renginiuose, yra išleidusi jau keletą autorinių albumų.
www.facebook.com/tamsaule
Garsinė ekspedicija Zapyškyje „Klaipėdos krašto kompozitorių dialogai“
Rugsėjo 3 d. [sekmadienis] 12:00 val ir 15:00 val
Rugsėjo 3 d. Zapyškyje nuskambės Klaipėdos krašte kūrusių ar tebekuriančių kompozitorių kūriniai originalioje ir/ar dekonstruotoje formoje.
Projektas sudėliotas kaip garsinė ekspedicija-pasivaikščiojimas, kviečiantis klausytoją mobilių ausinių pagalba keliauti laikmečiais ir pažinti šimtmetyje kitusį Klaipėdos krašto profesionalų muzikos garsyną. Tai vientisa muzikinė kelionė originaliais ir dekonstruotais kompozitorių kūriniais. Pasivaikščiojimo metu po atviru dangumi skambės vienų žinomiausių Klaipėdoje ar jos krašte kūrusių ar tebekuriančių kompozitorių – Juozo Karoso, Stasio Šimkaus, Eduardo Balsio, Loretos Narvilaitės, Zigmo Virkšo, Mato Drukteinio kūriniai. Šiuolaikinėmis muzikos technologijų priemonėmis dekonstrukciją ir/ar papildymą šiandienos garsovaizdžių kontekstais atliks taip pat Klaipėdoje kuriantys muzikai Kristijonas Lučinskas ir Donatas Bielkauskas.
Šiuo projektu norima pakviesti šiandieninį klausytoją, ypač jaunąją kartą, iš naujo pažinti ir atrasti klasikų ir šiuolaikinę muziką kuriančių kompozitorių kūrybą. Priartinti akademinę muziką prie klausytojo ir pabrėžti dialogo su muzikos istorija ir šiandiena svarbą.
SVARBI INFORMACIJA!
Ekspedicijos pradžia – Zapyškio senųjų kapinių koplyčia [https://t.ly/P4n4m], pabaiga – Senoji Zapyškio Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia.
Automobilių parkingas – šalia „Nemuno7” arba Senoji Zapyškio Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios.
Vietų skaičius ribotas. RENGINYS NEMOKAMAS.
Registracija – https://forms.gle/GS8XEbFboj1Q2zi28
Projekto organizatorius: asociacija „Menininkų grupė Žuvies akis“
Projektą finansuoja: Klaipėdos miesto savivaldybė, Neringos savivaldybė ir Lietuvos kultūros taryba.
Projektą organizuoja asociacija „Menininkų grupė Žuvies akis“ kartu su partneriu Kultūros laivu-žemkase „Nemuno7”.
Daugiau informacijos: www.zuviesakis.lt
Nemuno7 | Atviros tėkmės #10 | SEZONO UŽDARYMAS
Rugsėjo 9 d. [šeštadienį] 19.00 val. ant Kultūros laivo-žemkasės „Nemuno7“ scenos pasirodys trys nepaprastos muzikinės grupės – Driezhas su Patriu, „Colours of Bubbles” ir svečiai iš Graikijos „Mechanimal“. Prisijunkite prie mūsų ir dalyvaukite užburiančioje paskutinėje, 10-ojoje „Nemuno7“ koncertų ciklo „Atviros tėkmės“ dalyje.
Pirmieji sąraše – intriguojantis muzikinis etno-elektro meistro „Driezho“ [Kristijonas Lučinskas] ir garso menininko ir violančelininko Patrio Židelevičiaus duetas. Specialiai „Nemuno7“ koncertui suburtas duetas pasiūlys aštrių ir harmoningų industrinių ritmų mišinį, elektro ir violončelės garsų sintezę ir beribius bendrus kūrėjų muzikinius ieškojimus.
Muzikinė kelionė tęsis su retro-futuristine industrial-punk energija, kurią skleidžia iš Atėnų (Graikija) atvykę „Mechanimal“. Jų eksperimentinis skambesys, kuriame unikaliai dera laužyti ritmai, industriniai garsai ir postpanko melodijos, su apokaliptiniu užsidegimu ir žmogiškumu perteiks šio laikmečio chaosą.
Pabaigai – Lietuvos roko scenos galiūnai „Colours of Bubbles“. Ši Šiauliuose gimusi grupė gali pasigirti ne tik įspūdinga 8 albumų diskografija ir publikos pripažinimu, bet ir ypatingai nuoširdžiais ir galingais gyvais pasirodymais. Jų autentiškumas, stilius ir kokybė suskamba tiek jaukiose pogrindžio salėse, tiek didžiosiose scenose, tad „Nemuno7“ sezono uždarymo koncerte būkite pasiruošę ypatingai ritmų ir emocijų tėkmei.
Atsisveikinimas su šiuo nepaprastu Kultūros laivo-žemkasės „Nemuno7“ sezonu žada būti didingas finalas, kurio nenorėsite praleisti. Būkite pasiruošę ir laukiame Zapyškyje rugsėjo 9 dienos vakarą.
Koncertas – nemokamas.
FB įvykis – https://www.facebook.com/events/803019391286246/
Šiuolaikinės muzikos renginių ciklas GARSŲ POTVYNIS | atidarymas kartu su PATRIS
Rugsėjo 23 d. [šeštadienį] 18.00 val. Kultūros laivo-žemkasės „Nemuno7“ galerijos erdvėje pradedamas Senosios Zapyškio bažnyčios renginių ciklas „Garsų potvynis”. Ciklo atidarymo koncerte – žinomas analoginių ir skaitmeninių prietaisų ir violončelės meistras Patris Židelevičius.
Atlikėjas susidomėjo muzika dar vaikystėje. Namuose ant patefono užsidėjęs Bacho vinilą, Patris susižavėjo skambančia violončele ir jau 5-6 metų pradėjo mokytis ja groti bei dalyvauti konkursuose. Vėliau eksperimentavo su Arnu Anskaičiu, kuris kūrė elektronikos skambesius ir supažindino Patrį su “Ableton” ir taip po truputį atsirado atlikėjo violončelinis ambientas. Iš pradžių primityviai įrašinėdamas namuose, jammindamas bei loopindamas, ilgainiui gavo pasiūlymą prisijungti prie Alinos Orlovos grupės ir grojo tokiuose miestuose kaip Sankt Peterburgas, Lionas, Paryžius ir Kirkenesas. Paralelėje Patris turėjo ir gausybę solinių pasirodymų įvairiuose festivaliuose, nestandartinėse muzikos scenose. Į rankas paėmęs ritmo mašiną, Patris į ambient pasirodymus įtraukė ir abstrakčius ritmus su daug delay ir reverbo. Dabar kompozitoriaus Patrio biografijoje galima rasti ne tik violončelę, elektroninės muzikos garsus, bet ir poeziją, modernizmo architektūrą, miesto garsus ar Žaliakalnio reljefą. Kūrėją rasite performatyvaus meno, garso, konceptualiųjų ir vizualiųjų menų kontekstuose.
Patrio pasirodymai – tai improvizacijos, jungiančios violončelę, lauko garsų įrašus ir skaitmeninius skambesius. Subtilios melodijos ir garsai kuria daugiasluoksnį muzikinį peizažą, kurį būtų galima prilyginti impresionizmui. Organiškas violončele pagrįstas ambient papildomas eksperimentine elektronine muzika. Analoginiai ir skaitmeniniai prietaisai naudojami sukurti ritmus, abstrakčius synth kontūrus, kurie paverčia muziką pulsuojančiu chaosu.
https://soundcloud.com/patris
Koncertas – nemokamas.
Kiti šiuolaikinės muzikos renginių ciklo GARSŲ POTVYNIS renginiai vyks Senojoje Zapyškio bažnyčioje. Sekite informaciją – https://www.facebook.com/zapyskiokultura