Artūro Rimkevičiaus personalinė paroda
Nuo liepos 19 d.
Nuo liepos 19 d. Kultūros laivas-žemkasė Nemuno7 , bendradarbiaudama su Kauno kolegija, pristato jau antrą parodą – stiklo menininko Artūro Rimkevičiaus kūrybą.
Stiklo menininkas, vitražų restauratorius, Kauno kolegijos Menų akademijos lektorius A. Rimkevičius kūryboje ieško harmonijos tarp ready-made objektų ir stiklo medžiagos, pasižyminčios sterilumu. Darbuose menininkas derina priešybes: estetiką ir grubumą, lengvumą ir masyvumą, formų griežtumą ir aptakumą. A. Rimkevičiaus darbams būdingi subtilūs spalvų niuansai, preciziškumas.
Skulptūriniuose objektuose, sukurtuose lakštinį stiklą jungiant su ready-made detalėmis, akcentuojama tvarumo tema. „Tarptautinio meno lauke tvaraus meno tendencija yra aktuali, džiaugiuosi, jog ja seku jau keliolika metų”, – pažymi kūrėjas.
Darbuose derindamas stiklą su ready-made objektais (arba kitomis medžiagomis) A. Rimkevičius praplėčia ir papildo konceptualų kūrinių turinį, intriguoja bei sudomina žiūrovą.
Parodos kuratoriai: Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakultetas.
BUVUSIOS PARODOS
Paroda „12 susitikimų, 24 prisilietimai“
gegužės 19 d. – liepos 15 d.
2022 metais Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademija žymėjo Kauno meno mokyklos (KMM) 100-mečio jubiliejų. Menų akademijai švenčiant KMM 100-metį, į savo alma mater sugrįžo garsūs ir visame pasaulyje branginami bei vertinami menininkai, buvę studentai. Drąsūs kūrėjai, kurie narsiai priešinosi sovietiniam terorui, drąsiai kalbėjo nepatogiomis temomis, ryžtingai gynė savitą stilių ir savitą požiūrį į gyvenimą.
Kultūros laivas-žemkasė „Nemuno7”, bendradarbiaudama su Kauno kolegija, pristato parodą „12 susitikimų, 24 prisilietimai“, tiesiogiai susietą su šiais unikaliais ir garsiais kūrėjais. Parodos „12 susitikimų, 24 prisilietimai“ objektai – dvylikos menininkų delnų įspaudai, kuriuos iš prabangaus čekiško optinio stiklo sukūrė Menų akademijos dėstytoja, stiklo menininkė Sigita Grabliauskaitė. Dvidešimt keturiais delnų įspaudais – prisilietimais yra įprasminamas menininkų kūrybinis kelias. Parodoje žiūrovai iš arti galės matyti kūrėjų delnus, bandyti nuspėti laiko ir darbo paliktų žymių prasmes ir už jų slypinčias istorijas. Šie delnų įspaudai – tarsi atverstos menininkų gyvenimo ir kūrybos knygos.
Mažoje „Nemuno7” galerijoje sutiksite ne visus kūrėjus, bet parodą lydinti knyga „12 susitikimų, 24 prisilietimai“ užpildys šį trūkumą. Kviečiame apsilankyti ir pajusti laiko ir kūrybos tėkmę.
Parodos kuratorius: Kauno kolegijos Menų akademijos vadovas Lukas Alsys
Parodos objektų autorė: Kauno kolegijos Menų akademijos dėstytoja, stiklo menininkė Sigita Grabliauskaitė
Knygos autoriai: prof. dr. Raimonda Simanaitienė, dr. Inga Valentinienė, Lukas Alsys, Sigita Grabliauskaitė, Ainė Jacytė. Knygos sudarytoja: prof. dr. Raimonda Simanaitienė. Knygos dizaino autorius: Aurimas Mickus
Rugpjūčio 4 d. – rugsėjo 30 d.
Savaitgalį startuoja trečioji „Nemuno7 | Vandens stichijos“ paroda
Kviečiame jau į trečią „Nemuno7 | Vandens stichijos“ grupinę parodą pavadinimu „Įsivietinimas“. Parodoje pristatomi Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Fotografijos studijų programos dėstytojų Svetlanos Baturos ir Mindaugo Arlinsko bei jų studentų fotografijos bei video meno darbai, kurie skirtingu požiūriu analizuoja „vandens stichijos” temą. Per vandens tematiką menininkai permąsto žmogaus ir gamtos priešpriešas bei jungtis, skirtumus ir simbiozę.
S. Baturos fotografijų serija kviečia iš naujo permąstyti prigimtinę gamtos kūrinių stebėjimo ir grožėjimosi savybę ir pažvelgti į moderniuosius žmogaus aplinkos paveikslus.
Gustina Keturakytė, Austėja Boreišaitė ir Lukas Gestautas susibūrė kartu, semdamiesi įkvėpimo iš kerinčios vandens, kaip transformuojančios jėgos, esmės. Hipnotizuojančioje audiovizualinėje kūryboje jie sklandžiai supina emocijas, judesį ir garsą, gilindamiesi į žmogaus gyvenimo ciklus. Mindaugas Arlinskas pristato dirbtinio intelekto pagalba sukurtą video projektą, šmaikščiai ir jautriai kalbantį apie mūsų dienų aktualijas.
Dalyviai: Svetlana Batura, Gustina Keturakytė, Austėja Boreišaitė, Lukas Gestautas, Mindaugas Arlinskas.
Parodų ciklo „Nemuno7 | Vandens stichijos“ kuratorius – Andrius Pukis.
Birželio 29 – Liepos 23
„Nemuno7 | Vandens stichijos“: antroji paroda – komandinis tarpdisciplininis tyrinėjimas
Kviečiame pasinerti į įspūdingą įvairių žanrų grupinę parodą, kurios pagrindinė tema – „Vandens stichija”. Šioje nepaprastoje parodoje bus eksponuojami įvairūs meno kūriniai, įskaitant skulptūrą, instaliaciją, fotografiją ir video meną.
Parodoje bus eksponuojami talentingų menininkų darbai, kurių kiekvienas pasiūlys unikalų požiūrį į vandens temą. Kai kurie iš šių žavių kūrinių buvo kruopščiai sukurti specialiai šiam unikaliam Kultūros laivui „Nemuno7”, o kiti, atlaikę laiko išbandymą, viešumoje pasirodo net po dešimtmečio.
Judėdami po parodos erdvę pateksite į pasaulį, kuriame vanduo įgauna įvairialypę reikšmę ir sukelia įvairias emocijas. Nesvarbu, ar žavėsitės tik šiai parodai sukurtais darbais, ar iš naujo atrasite anksčiau sukurtus kūrinius, kiekvienas jų suteiks unikalų žvilgsnį į menininkų vandens reikšmės interpretaciją.
Leiskite sau pasinerti į kūrybinę sritį, kurioje ribos tarp meno ir gamtos išnyksta.
Dalyviai: Jurga Barilaitė “Audra stiklinėje”, Romualdas Rakauskas, “Foto miniatiūros”, Gediminas Pašvenskas “Amforos”, Andrius Pukis “Pakavimas”
Parodų ciklo „Nemuno7 | Vandens stichijos“ kuratorius – Andrius Pukis.
Gegužės 28 – Birželio 18
Atidarymo proga pirmoji parodų ciklo „Nemuno7 | Vandens stichijos“ paroda – Danas Aleksa „85 litrai vandens“.
Konceptualaus meno kūrėjas, Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos narys Danas Aleksa, dirbantis su skulptūros, objekto, performanso bei video menu ir surengęs daugiau nei 15 personalinių parodų, pagrindinį dėmesį skiria laikui ir erdvei, jų tarpusavio santykiui. Kūrinių leitmotyvais tampa kasdienių situacijų fragmentai, susiję su konkrečia vieta. Autorius nesikliauja siūlomomis vertybėmis, atmeta peršamas ideologijas ir tikrovės ieško paraštėse, pilkosiose zonose.
„Upė kintančioje urbanistinėje aplinkoje keičia socialinį vaidmenį, atspindi įvairias ideologijas. Tuo tarpu upė yra už žmonių kuriamos istorijos ribų. Mano kaip menininko tikslas yra susitapatinti su upe, atsiriboti nuo aplinkos peršamų ideologijų.“ – teigia pirmosios parodos autorius Danas Aleksa.
Lankytojai parodoje ras stiklo ir vandens elementus, gilų ir dinamišką santykį su erdve, šviesa ir atspindžiais. Čia menininkas veikia tarsi nuolatinis aplinkos stebėtojas, ją analizuoja, įvairiai trikdo bei laukia jos atgalinio atsako. Kviečiame reaguoti, pergalvoti ir pažvelgti į vandens ir tvarumo temą menininko akimis.
Parodų ciklo „Nemuno7 | Vandens stichijos“ kuratorius – Andrius Pukis.