MeniuAugalai pionieriaiParodos ir renginiaiLankytojams

Nuolatinė ekspozicija

Kuratorė Emilija Šneiderytė

Žemkasė Nemuno7 tapo fundamentaliu meno objektu, kuriame tarp išraiškingų laivo formų tarpsta vis dar gyvų praeities istorijų užuomazgos, o ankstesnę funkciją transformuojanti dabartinė vizija kviečia lankytojus dalyvauti kultūriniame dialoge.

Ši lauko ekspozicija – neatsiejama dialogo dalis. Žemkasės denyje išdėstyti 9 meno objektai –atspirties taškai, kviečiantys pažvelgti į laivo, Nemuno ir vandens mikro ir makro aplinkas. Realizuojant šį projektą, buvo siekiama dinamiškos įvairovės, tad pakviesti skirtingų sričių Lietuvos menininkai, kurie, susipažinę su kontekstu ir temomis, leidosi į procesą ir sukūrė unikalius, šiai vietai pritaikytus kūrinius.

Ekspozicijoje dalis meno kūrinių orientuoti į žemkasės mikro aplinką – vidinę šio laivo struktūrą, praeitį, persvarstoma pirminė jo funkcija. Vaikštant po denį žemkasė iš naujo atgyja, kviečiame susipažinti su ja per abstrakčių garsų diapazoną.

Kita dalis kūrinių atliepia makro aplinką – tai, kas supa šį laivą iš išorės. Makro aplinka neatsiejama nuo vandens – pastarasis ekspozicijoje nagrinėjamas keliais aspektais.Neabejotinai čia svarbų vaidmenį atlieka Nemunas – ne tik kaip vandens telkinys, kuriame tarpsta  Nemuno7 kontekstas, bet ir kaip pagrindinė Lietuvos upė, slepianti savyje ilgametę istoriją, plačiai išsišakojusią formą, neatpažintą ir gebančią stebinti vietinę florą ir fauną. Vaikštant denyje tarp žemkasės praeities ir dabarties, tampa svarbu pasverti, kokia yra futuristinio vandens perspektyva.

Tikiu, kad lauko ekspozicijos „Tarpti“ įspūdis kiekvieno lankytojo sąmonėje laiko perspektyvoje ir skirtinguose kontekstuose kis ir vystysis. Toks ir yra vienas iš parodos tikslų.

Menininkai: Dovilė Gecaitė, Kipras Dubauskas, Tauras Kensminas, Ieva Keliauskaitė Mališauskė, Žygimantas Kudirka ir Adas Gecevičius, Adomas Palekas, Sigita Simona Paplauskaitė, Irina Peleckienė, Julija Pociūtė.

Ekspozicijos audiogidas

Lankymas Aplankykite
Laukiam Jūsų nuo gegužės 18 d.

Naujienlaiškis

Kaunas 2022
Informuojame, kad siekiant užtikrinti geriausią patirtį lankantis www.nemuno7.lt svetainėje yra naudojami slapukai. Jeigu nepageidaujate naudotis atitinkamų slapukų funkcijomis, tuomet paspauskite "Uždaryti". Slapukų politika (1.8.2)
×