MeniuAugalai pionieriaiParodos ir renginiaiLankytojams

Takūs kūnai 3/5. Slystantys paviršiai

2022-08-05 - 2022-08-24 | Atnaujinta: 2022-08-30

Menininkai:
Robertas Narkus, Ieva Kotryna Ski

Kūriniai:

Valdyba + nauja instaliacija
Robertas Narkus
Instaliacija, 2022 m.

Smegduobė
Ieva Kotryna Ski 
Video, 2021 m.

„Nemuno7“ parodų erdvėje tęsiama ekologijos šiuolaikiniame mene tematika. 

Specialiai atidarymui Robertas Narkus sukurs naują instaliaciją gamtos (nesu)valdymo tema, kurią papildys projektu „Valdyba“. „Valdyba“ – tai iš studijoje surinktų objektų, laidų, virvių, statybinių medžiagų ir meno kūrinių likučių sukonstruoti ekspresyvūs natiurmortai-avatarai. Gali būti, kad tai – menamos organizacijos, komiteto ar valdybos nariai, pozuojantys korporatyviniam portretui. Apšviesti ryškia ir tolydžia šviesa nuotraukose vaizduojami daiktai, regis, tampa antropomorfinėmis būtybėmis. O galbūt tai nieko bendro su žmonėmis neturinčios gyvybės formos, niekada nesibaigiančioje vaizdo konferencijoje sprendžiančios mūsų likimus?

Savo kūryboje Narkus dažnai įkvėpimo semiasi iš verslo ir startuolių pasaulio. Supriešindamas jame tvyrančią optimizmo ir veržlumo dvasią bei nusivylimo kartėlį, autorius ne tik kuria tragikomiškus performansus, videodarbus ir koliažus, bet taip pat ir pats yra ne vienos kultūrinės ir verslo organizacijos įkūrėjas ar tarybos narys. Narkaus darbuose galima rasti daug humoro, tačiau ši ironija labai dviprasmiška – menininkas prisipažįsta pats kartais esąs maištaujantis neoliberalios sistemos sraigtelis.

Robertas Narkus (gim. 1983) gyvena ir kuria Vilniuje. Nuo 2019 m. studijuoja meno doktorantūrą Vilniaus dailės akademijoje, 2015 m. baigė magistrantūros studijas „Sandberg“ institute Amsterdame. Jo solo parodos surengtos galerijoje „Vartai“ (2020 m., Vilnius), galerijoje „David Dale“ (2019 m., Glazgas, Škotija), Šiuolaikinio meno centre (2017 m., Vilnius), meno galerijoje „Tenderpixel“ (2015 m., Londonas). Menininko kūriniai pristatyti svarbiuose tarptautiniuose grupiniuose projektuose: meno centre „de Appel“ Amsterdame, XII-ojoje Baltijos trienalėje, Kauno bienalėje, V-ojoje Marakešo bienalėje ir kitur. Narkus yra Vilniaus patafizikos instituto, menininkų dienos centro „Autarkia“, eksperimentinės inžinerijos stovyklos „eeKūlgrinda“ ir restorano „Delta mityba“ steigėjas. 

2022 m. atstovauja Lietuvai 59-oje Venecijos bienalėje su projektu „Gut Feeling“. 

Ievos Kotrynos Ski video „Smegduobė“ (25’30, 2021)atsispiria nuo geologinių darinių bei menininkės senelio geologo Vytauto Narbuto tyrinėjimų ir leidžiasi smegduobių atveriamais takais. Erozijos paveiktos uolienos tirpsta, susidaro ertmė, viršutinis žemės paviršius nebeatlaiko ir įgriūna. Atsivėrę urvai susijungia į bendrus kanalus, taip formuodami įtrūkinėjusį kraštovaizdį, kuriame atsiranda galimybė į šiuos gamtos reiškinius pažvelgti kitu rakursu. Įvairiomis skirtingos kokybės skaitmeninio vaizdo formomis ieškoma santykio su iš po kojų slystančiu paviršiumi. Video „Smegduobė“ „JCDecaux premija 2021: Tarpai“ laimėjo publikos prizą.

Ieva Kotryna Ski (gim. 1994) – lietuvių menininkė, šiuo metu gyvenanti Paryžiuje, kur neseniai baigė magistro studijas meninio tyrimo programoje École Universitaire de Recherche ArTeC. Savo meninę praktiką pradėjo nuo telefono video estetikos, iš jos kylančių techninių trukdžių ir fragmentuotos kasdienybės dokumentavimo. Ieva Kotryna kaip video menininkė taip pat dažnai prisideda prie kitų kūrėjų projektų. 

Lankymas Aplankykite
Atvira nuo 2023 gegužės 27 d.

Naujienlaiškis

Kaunas 2022
Informuojame, kad siekiant užtikrinti geriausią patirtį lankantis www.nemuno7.lt svetainėje yra naudojami slapukai. Jeigu nepageidaujate naudotis atitinkamų slapukų funkcijomis, tuomet paspauskite "Uždaryti". Slapukų politika (1.8.2)
×