MeniuAugalai pionieriaiParodos ir renginiaiLankytojams

ATNAUJINIMAS: Nemuno7 pasitraukia iš Nacionalinių architektūros apdovanojimų!

2023-06-08 | Atnaujinta: 2023-06-28

PAREIŠKIMAS:

„Nemuno7“ komandos vardu rašome norėdami oficialiai pranešti apie savo sprendimą pasitraukti iš Nacionalinių architektūros apdovanojimų. Šį sprendimą priėmėme po kruopščių apmąstymų, susijusių su Kultūros laivo „Nemuno7“ vertinimo procesu ir NAA komisijos narį delegavusios institucijos požiūriu į probleminį klausimą.

Atsakingai įvertinę situaciją informuojame, kad birželio 13 d. komisijos narys ir Lietuvos architektų rūmų atstovas Audrys Karalius, atvykęs su komisija į Zapyškį apžiūrėti objekto „Nemuno7“, demonstravo nepagarbų elgesį bendraudamas su „Nemuno7“ autoriais, objekto architektei įspėjus saugoti galvą ir žiūrėti po kojomis laive, komisijos narys replikavo, kad ji kalba nesąmones, ir pareiškė, kad į laivą jis tikrai nelips. Liepė prieiti arčiau, kalbėjo grubiai ir agresyviai. Vėliau kelis kartus pakartojo, kad ji yra „durna“, jei nesupranta, kodėl projektas buvo atrinktas į trumpąjį sąrašą. Komisijos narys neaplankė objekto, bendravo tvirtai įsitvėręs į laivo liepto atitvarus, neapžiūrėjęs projekto iš vidaus ir nelaukdamas kitų komisijos narių nuėjo link automobilių stovėjimo aikštelės. Galimai neblaivaus eksperto Audrio Karaliaus nepagarbus elgesys, niekinančios ir žeminančios pastabos susitikimo metu „Nemuno7“ komandai sukėlė nepasitikėjimą ir diskreditavo Nacionalinių architektūros apdovanojimų bei Lietuvos architektų rūmų reputaciją.

Naudodamiesi demokratijos suteikta laisve reaguoti ir sąžiningai spręsti šį klausimą tarp susijusių šalių, kreipėmės į NAA organizatorius dėl komisijos nario elgesio – informavome Nacionalinių architektūros apdovanojimų komisiją ir Audrį Karalių delegavusius Lietuvos architektų rūmus. Per dvi savaites Komisija ir LAR nepateikė jokio konkretaus atsakymo ar sprendimo dėl komisijos nario elgesio.

Tikslas siekti sąžiningų ir nešališkų vertinimų, kuriuose nebūtų vietos nepagarbiai ir subjektyviai nuomonei, Lietuvos architektų rūmų buvo įvertintas kaip vykstančio konkurso metu daromas spaudimas komisijai, jos sudėčiai ir sprendimams.

Gerbdami Nacionalinių architektūros apdovanojimų idėją, žiūrėdami į šį konkursą profesionaliai ir atsižvelgdami į vertinimo proceso aplinkybes, manome, kad tolesnis mūsų dalyvavimas apdovanojimuose neįmanomas.

Nuoširdžiai tikimės, kad mūsų pasitraukimas iš NAA taps katalizatoriumi prasmingiems apmąstymams ir būtinam reputacijos vertinimui. Mūsų tikslas – remti konkursą, kuriame laikomasi aukščiausių objektyvumo, pagarbos, sąžiningumo ir profesionalumo standartų.

Dėkojame Aplinkos ministerijai už iniciatyvą, komisijai už sunkų darbą ir atsidavimą organizuojant Nacionalinius architektūros apdovanojimus. Linkime jums gražios NAA šventės ir sveikiname visus su artėjančia Tarptautine architektų diena.

Nuoširdžiai,
„Nemunas7“ autorius Gediminas Banaitis-Skrandis ir architektė Sigita Kundrotaitė-Savickė

***

Nemuno7 pateko į trumpajį Nacionalinių architektūros apdovanojimų (NAA) nominantų sąrašą. Į trumpajį nominantų sąrašą pateko 36 kūriniai iš 127 pateiktų. Devynių NAA kategorijų ir Didžiojo prizo laimėtojai bus apdovanoti birželio 30-ąją.

Sveikinimai ir padėka Hito.lt, Ula Maria, Kauno rajono savivaldybei ir visai Nemuno7 bei Kaunas2022 komandai.

Nacionalinius architektūros apdovanojimus (NAA) organizuoja Aplinkos ministerija, o nugalėtojus renka komisija, sudaryta iš architektūros sektoriaus profesionalų.

Lankymas Aplankykite
Uždaryta iki 2024 gegužės mėn.

Naujienlaiškis

Kaunas 2022
Informuojame, kad siekiant užtikrinti geriausią patirtį lankantis www.nemuno7.lt svetainėje yra naudojami slapukai. Jeigu nepageidaujate naudotis atitinkamų slapukų funkcijomis, tuomet paspauskite "Uždaryti". Slapukų politika (1.8.2)
×