MeniuAugalai pionieriaiParodos ir renginiaiLankytojams

„Nemuno7“ atidarymo koncerte – Balio saloje atrasti Pauliaus Kilbausko vandens elementai

2023-05-10 | Atnaujinta: 2023-05-16

Kultūros laivas „Nemuno7“ pradeda naująjį sezoną – gegužės 27 d. 22:30 val., iškart po tradicinio Zapyškio aitvarų festivalio visus kviečiame į kultūros laivo „Nemuno7“ koncertą kartu su kompozitoriumi Pauliumi Kilbausku.

Paulius Kilbauskas garsėja novatorišku garso dizainu ir užburiančiais gyvais pasirodymais, kuriuose sklandžiai susilieja akustinės elektronikos ir ambientinės muzikos elementai. Paulius Kilbauskas  – filmų, teatro ir medijos kompozitorius. Tokių projektų kaip „Empti“, „Overtone“, „Bango Collective“, „Dublicate“, „Amberscope“ autorius ir bendraautorius. Duete „The Bus“ kartu su Domu Strupinsku už muziką I. Jonyno filmui „Lošėjas“ pelnė Sidabrinę gervę, o filmui „Sasha was here“ su Vygintu Kisevičiumi kurtas garso takelis buvo nominuotas Obanjė kino festivalyje [Aubagne film festival, Prancūzija]. Atidarymo vakarą kompozitorius pristatys specialiai „Nemuno7“ atidarymui sukurtus savo kūrinius, kuriuos lydės hipnotizuojantys šviesos efektai, per garsą ir šviesą nukelsiantys į kelionę po vandens pasaulį.

„Man kiekvienas pasirodymas yra tam tikra nežinia, gal net savotiška garso laboratorija, kurioje stengiuosi derintis prie vietos, laiko, nuotaikos ir t.t. Man patinka, kai muzika papildo vietą ir tampa viena bendra erdve, šiuo atveju „laivu tarp aitvarų.“ – teigia kompozitorius Paulius Kilbauskas – „Muzikos pagrindą sudarys nemažai garsų iš Balio salos ir albumo „Elements“, tačiau pasirodymo metu skambės ir tai, kas niekur neišleista ir įmanoma tik tuo metu ir tik tame laike.“

Bet tai dar ne viskas! Atidarymo proga kviestinis kuratorius Andrius Pukis pristato parodų ciklą „Nemuno7 | Vandens stichijos“. Pirmoje ciklo parodoje džiaugiamės galėdami pristatyti talentingo menininko Dano Aleksos meno instaliacijų parodą „85 litrai vandens“.

Konceptualaus meno kūrėjas, Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos narys Danas Aleksa, dirbantis su skulptūros, objekto, performanso bei video menu ir surengęs daugiau nei 15  personalinių parodų, pagrindinį dėmesį skiria laikui ir erdvei, jų tarpusavio santykiui. Kūrinių leitmotyvais tampa kasdienių situacijų fragmentai, susiję su konkrečia vieta. Autorius nesikliauja siūlomomis vertybėmis, atmeta peršamas ideologijas ir tikrovės ieško paraštėse, pilkosiose zonose.

„Upė kintančioje urbanistinėje aplinkoje keičia socialinį vaidmenį, atspindi įvairias ideologijas. Tuo tarpu upė yra už žmonių kuriamos istorijos ribų. Mano kaip menininko tikslas yra susitapatinti su upe, atsiriboti nuo aplinkos peršamų ideologijų.“ – teigia pirmosios parodos autorius Danas Aleksa.

Lankytojai parodoje ras stiklo ir vandens elementus, gilų ir dinamišką santykį su erdve, šviesa ir atspindžiais. Čia menininkas veikia tarsi nuolatinis aplinkos stebėtojas, ją analizuoja, įvairiai trikdo bei laukia jos atgalinio atsako. Kviečiame reaguoti, pergalvoti ir pažvelgti į vandens ir tvarumo temą menininko akimis.

Paroda atvira visuomenei nuo gegužės 28 d. iki birželio 18 d.

Galerijos darbo laikas:

I-II – nedirba
III-VI – 11:00 – 19:00
VII – 11:00 – 18:00
pietų pertrauka 14:00 – 14:30

Foto: Tomas Terekas

Lankymas Aplankykite
Uždaryta iki 2024 gegužės mėn.

Naujienlaiškis

Kaunas 2022
Informuojame, kad siekiant užtikrinti geriausią patirtį lankantis www.nemuno7.lt svetainėje yra naudojami slapukai. Jeigu nepageidaujate naudotis atitinkamų slapukų funkcijomis, tuomet paspauskite "Uždaryti". Slapukų politika (1.8.2)
×