MeniuAugalai pionieriaiParodos ir renginiaiLankytojams

„Nemuno7” atidaro parodą „12 susitikimų, 24 prisilietimai“

2024-05-17 | Atnaujinta: 2024-05-17

Nuo gegužės 19 d.

2022 metais Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademija žymėjo Kauno meno mokyklos (KMM) 100-mečio jubiliejų. Menų akademijai švenčiant KMM 100-metį, į savo alma mater sugrįžo garsūs ir visame pasaulyje branginami bei vertinami menininkai, buvę studentai. Drąsūs kūrėjai, kurie narsiai priešinosi sovietiniam terorui, drąsiai kalbėjo nepatogiomis temomis, ryžtingai gynė savitą stilių ir savitą požiūrį į gyvenimą.

Kultūros laivas-žemkasė „Nemuno7”, bendradarbiaudama su Kauno kolegija, pristato parodą „12 susitikimų, 24 prisilietimai“, tiesiogiai susietą su šiais unikaliais ir garsiais kūrėjais. Parodos „12 susitikimų, 24 prisilietimai“ objektai – dvylikos menininkų delnų įspaudai, kuriuos iš prabangaus čekiško optinio stiklo sukūrė Menų akademijos dėstytoja, stiklo menininkė Sigita Grabliauskaitė. Dvidešimt keturiais delnų įspaudais – prisilietimais yra įprasminamas menininkų kūrybinis kelias. Parodoje žiūrovai iš arti galės matyti kūrėjų delnus, bandyti nuspėti laiko ir darbo paliktų žymių prasmes ir už jų slypinčias istorijas. Šie delnų įspaudai – tarsi atverstos menininkų gyvenimo ir kūrybos knygos.

Mažoje „Nemuno7” galerijoje sutiksite ne visus kūrėjus, bet parodą lydinti knyga „12 susitikimų, 24 prisilietimai“ užpildys šį trūkumą. Kviečiame apsilankyti ir pajusti laiko ir kūrybos tėkmę.

Parodos kuratorius: Kauno kolegijos Menų akademijos vadovas Lukas Alsys
Parodos objektų autorė: Kauno kolegijos Menų akademijos dėstytoja, stiklo menininkė Sigita Grabliauskaitė
Knygos autoriai: prof. dr. Raimonda Simanaitienė, dr. Inga Valentinienė, Lukas Alsys, Sigita Grabliauskaitė, Ainė Jacytė. Knygos sudarytoja: prof. dr. Raimonda Simanaitienė. Knygos dizaino autorius: Aurimas Mickus

Lankymas Aplankykite
Laukiam Jūsų nuo gegužės 18 d.

Naujienlaiškis

Kaunas 2022
Informuojame, kad siekiant užtikrinti geriausią patirtį lankantis www.nemuno7.lt svetainėje yra naudojami slapukai. Jeigu nepageidaujate naudotis atitinkamų slapukų funkcijomis, tuomet paspauskite "Uždaryti". Slapukų politika (1.8.2)
×